• https://www.facebook.com/kutlu.cemal
  • https://www.twitter.com/@KutluCemal
CKgroup-->Takvim
CKgroup-->Site Haritası
CKgroup-->Saat
CKgroup-->Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.81257.8438
Euro9.26129.2983
CKgroup--> Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret135208

YAŞLI BAKIMI

YAŞLI BAKIMINDA METODOLOJİK ÇALIŞMALAR VE MESLEKİ EĞİTİMLE BAĞLANTISI

Projenin Adı: Yaşlı Bakımında Metodolojik Çalışmalar ve Mesleki Eğitimle Bağlantısı

Projenin Numarası: 2010-1-TR1-LEO03-14718

Proje 2010 çağrı döneminde TEKSAV ( Tekniker Eğitim Kültür Sağlık Vakfı) tarafından sunulmuş Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel müdürlüğü projenin koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

Projenin amacı: Yaşlı bakımına yönelik eğitim programlarının incelenmesi, uygulamaların yerinde gözlemlenmesi ve bakım kurallarının öğrenilmesi, yaşlı bakımında ortam ve teknolojik donanım, dikkat edilmesi gereken kurallar, yöntemlerin izlenmesi ve ülkemiz müfredatına transfer edilmesi, bir meslek olarak yaşlı bakıcılığın tanınması, kişi ve durum odaklı sosyal bakım, bakım kalitesinin artırılması, rehberlik ve danışma, iletişim, yaşlı yakını ile iletişim konularına yönelik bilgi ve becerilerin geliştirilmesi, sosyal dayanışmanın ve işbirliğinin kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından nasıl algılandığının gözlemlenmesi ve istihdam edilebilirlik fırsatlarının öğrenilmesi amacıyla hazırlanan proje 4 akış olarak gerçekleştirilmiştir. 

Almanya, Hollanda, Danimarka ve Avusturya’ya yapılan akışlara huzur evlerinden alanında uzman okulda eğitim öğretime katkı sağlayan alan öğretmenleri ve sosyal ortaklardan 32 kişi katılmıştır. 

Proje kapsamında yaşlı bakımı ve hizmetlerine yönelik incelemeler yapılmış, gerek donanım gerekse insan kaynakları yönünden kazanımlar elde edilmiştir. 

Edinilen deneyimler tüm katılımcılar tarafından her fırsatta paylaşılmaktadır. Elde edilen broşürler ve diğer dokümanların Genel Müdürlüğümüz tarafından çevirisi yaptırılarak öğretim programlarının geliştirilmesinde kullanılacaktır.

Ziyaret Edilen Kurumlardan Örnekler: