• https://www.facebook.com/kutlu.cemal
  • https://www.twitter.com/@KutluCemal
CKgroup-->Takvim
CKgroup-->Site Haritası
CKgroup-->Saat
CKgroup-->Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.81257.8438
Euro9.26129.2983
CKgroup--> Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret135207

IF_PROJE-Özeti

Improved Future

Improved Future

Avrupa Birligi ve genel küresel durumun genislemesiyle, insanlar baska ülkelere çesitli sebepler için göç ederler. Yeni bir ülkede göçmen olmak, tam anlamiyla bütünlesmis ve bagimsiz olmak için yeni dil, kültür ve toplumu ögrenmek gibi adaptasyon sürecinde bazi gerekleri beraberinde getirir. Bagimsizligin en etkili yollarindan biri istihdamdir fakat bu göçmenler için oldukça zordur. Avrupadaki göçmenleri yasadiklari ülkelerdeki yerli halkla mukayese edince is gücüne çok daha az oranda katildiklari belirlenmistir. 

Projenin özel amaci rehberlik ve danisma sektörü ve egitim sektöründeki bireyleri desteklemek/egitmek, göçmenlere ayak bagi olan engellerle ilgili anlayis ve bilgileri artirmak ve göçmenlere daha iyi destek imkanlarini artirmak için sosyal diyalogun tesvik edilmesidir.

Bu su sekilde basarilacaktir;

a) Yüksek kalitede ve transfer edilebilir materyal ve mesleki rehberlik verme metodlari gelistirmek için bir dizi Avrupa ülkesindeki egitim ve ögretim saglayicilari arasinda alisveris ve isbirligini kullanarak.

b) Bireyleri rehberlik alaninda bilgi ve beceriler edinip kullanmalarini destekleyip sonuç olarak Yasamboyu Ögrenmeyi ilerleterek

c) Dogrudan ya da dolayli olarak açikça ayirt edilen göçmenlerin durumunu gelistirmek için Avrupa isbirligini içeren yenilikçi egitim yaklasiminin kolaylastirilmasi.